Dette er våre nye tillitsvalgte

Det er stor konkurranse om å sitte i våre utvalg, noe vi setter pris på. Her kan du se de nye medlemmene i lovutvalgene, de faste utvalgene og i disiplinærutvalgene.

Dette er de nye medlemmene fra 2022:

Lovutvalgene:

Lovutvalget for asyl- og utlendingsrett

Ida Kumrije Rusiti, (Advokatene ved Tinghuset), Oslo

Lovutvalget for bank, finansiering og valuta

Jan Bjørnsen, (Handelsbanken), Oslo

Lovutvalget for barne- og familierett, arv og skifte

Agnieszka Bakanova, (Advokatene Schade Rivrud Smith & Austad DA), Drammen

Camilla Hagen, (Advokat Camilla Hagen AS), Østerås/Værdal

Cathrin Myre Skram, (Advocator Advokatvirksomhet Drift AS), Ålesund

Lovutvalget for bygningsrett og reguleringsspørsmål

Stian Berger Røsland, (Advokatfirmaet Selmer AS), Oslo

Lovutvalget for energirett, vannkraft, olje og gass

Christian Poulsson, (Kvale Advokatfirma DA), Oslo

Lovutvalget for erstatningsrett

Christian Kjellby Nesset, (SANDS Advokatfirma DA), Oslo

Jakob Mo Sanderød, (Gjensidige Forsikring ASA), Oslo

Einar Lohne, (Langseth Advokatfirma DA), Oslo

Lovutvalget for fangst, fiskeri og havbruk

Ask Økland, (Advokat Ask Økland), Bergen

Lovutvalget for fast eiendom (tings- og leierett)

Tom Olav Risa, (Leieboerforeningen i Oslo), Oslo

Kristine Devold, (Bauta Advokatfirma AS), Ålesund

Lovutvalget for forsikringsrett

Kyrre Rørstad, (Advocator Advokatvirksomhet Drift AS), Ålesund

Alexander M. Plows, (Advokatfirma DLA Piper Norway DA), Oslo

Eivind Landmark Tandrevold, (Arntzen de Besche Advokatfirma AS), Oslo

Lovutvalget for forvaltningsrett

Fredric Holen Bjørdal, (Advokatfirmaet Øverbø Gjørtz AS), Ørsta

Jørgen A. Vangsnes, (Wikborg Rein Advokatfirma AS) Oslo

Siv Myrvold-Torsnes, (Advokatfirmaet Lund & Co DA), Oslo

Lovutvalget for IKT og personvern

Lars Arnesen, (Dignio AS), Kråkerøy

Lovutvalget for immaterial- og markedsføringsrett

Lisa K. Digernes, (Bull & Co Advokatfirma AS), Oslo

Hanna E. B. Olaussen, (Wikborg Rein Advokatfirma AS), Oslo

Knut S. S. Andresen, (Advokatfirmaet Schjødt AS), Oslo

Magnus H. Greaker, (Advokatfirmaet Thommessen AS), Oslo

Lovutvalget for konkurs, akkord, panterett, tvangsfullbyrdelse og inkasso

Ole Magnus Karlsen, (Advokatfirmaet Berggren AS), Gamle Fredrikstad

Ellen S. Schult Ulriksen, (Advokatfirmaet Haavind AS), Oslo

Stine Dalenhag Snertingdalen, (Kvale Advokatfirma DA), Oslo

Lovutvalget for samferdsel og sjø-, luft- og annen transportrett inklusive sjøforsikring

Herman Steen, (Wikborg Rein Advokatfirma AS), Oslo

Linn Kvade Rannekleiv, (Gard AS), Arendal

Lovutvalget for selskapsrett

Gunn Merete Paulsen, (Advokatfirmaet PricewaterhouseCoopers AS), Førde

Lovutalget for sivilprosess og voldgift

Carl E. Roberts, (Advokatfirmaet Selmer AS), Oslo

Lovutvalget for skatterett

Hilde A. S. Gamkinn, (RSM Advokatfirma AS) Oslo

Jan Sørbø, (Riid Advokatfirma AS), Ålesund

Sverre Hveding, (Advokatfirmaet Selmer AS), Oslo

Torbjørn Wiken, (Advokatfirmaet Magnus Legal AS), Trondheim

Lovutvalget for skjønns-, ekspropriasjons- og vassdragsrett

Birgitte B. Mørkved, (Advokatfirmaet Mageli ANS), Hamar

Lovutvalget for Europa- og konkurranserett

Christian Poulsson, (Kvale Advokatfirma DA), Oslo

Faste utvalg:

Meklingsutvalget

Stig Lunde, (Advokatfirma Lunde Robertsen AS), Moss

Øyvind Nyquist Steen, (Advokatfirmaet Bjønness & Steen AS), Oslo

Siri B Horn, (MEKLE), Sandvika

Camilla Brandt, (Stiegler Advokatfirma AS), Bergen

Menneskerettighetsutvalget

Nyoppnevnelser skjer på nyåret.

Utvalg for bistandsadvokater

Anette Torgersen, (Advokatfirmaet Torgersen), Billingstad

Inger Marie Sunde, (Advokatfirmaet Legal), Stavanger

Advokatbladets redaksjonsråd

Rune Opdahl, (Advokatfirmaet Wiersholm AS), Oslo

Ida Andenæs, (Elden Advokatfirma AS), Oslo

Disiplinærutvalg

Disiplinærutvalget for Aust- og Vest-Agder, Sør-Rogaland, Haugaland og Sunnhordland kretser

Svein Kjetil Lode Svendsen, (Elden Advokatfirma AS), Stavanger

Anne Hølland, (Advokatfirma Sekse & Co AS), Sandnes

Mira Tengesdal Torstenbø, (Arntzen de Besche Advokatfirma AS), Stavanger

Ingrid Lauvås, (Elden Advokatfirma AS), Haugesund

Disiplinærutvalget for Møre- og Romsdal og Trøndelag kretser

Jørgen Holm, (Larhammer Aarseth Advokatfirma AS), Molde

Katharina Angvik Hjelmaas, (Advokatene på Storkaia DA), Kristiansund N

Disiplinærutvalget for Nord-Norge kretser

Kristian Fredheim, (Harstad kommune - Kommuneadvokaten), Harstad

Jørgen Stang Aas Eide, (Tromsø kommune - Kommuneadvokaten), Tromsø

Stefan Amlie, (Codex Advokat Tromsø AS), Tromsø

Cato Simonsen, (Advokat Cato Simonsen AS), Finnsnes

Disiplinærutvalget for Oppland, Buskerud, Vestfold, Telemark kretser

Agnieszka Bakanova, (Advokatene Schade Rivrud Smith & Austad DA), Drammen

Maria Lien, (Fulford Pettersen & Co Advokatfirma AS), Drammen

Birgitte Midgaard, (Advokatfirmaet Midgaard & Opthun AS), Kragerø

Lene Homstvedt, (Fulford Pettersen & Co Advokatfirma AS), Drammen

Disiplinærutvalget for Vestland krets

Marius Wesenberg, (Stiegler Advokatfirma AS), Bergen

Thomas Frølich, (Advokatfirmaet Thommessen AS), Bergen

Disiplinærutvalget for Oslo krets

Christian Kjellby Nesset, (SANDS Advokatfirma DA), Oslo

Hedda Iversen, (Advokatfirmaet KPU DA), Oslo

Elisabeth Myhre, (Advokatene Berg Ditlev-Simonsen AS), Oslo

Karoline Tandberg, (Advokatfirmaet Legalis AS), Oslo

Kai Vaag, (Vaag & Zimmer Advokatfirma), Oslo

Alexander Behrang Mardazad, (Advokatfirmaet Staff AS), Oslo