Arrangement

Foredrag i samarbeid med Frostating lagmannsrett

Yngre Advokater Trøndelag krets og Frostating lagmannsrett inviterer advokatfullmektiger og yngre advokater til omvisning og foredrag med lagmannsretten den 16. juni 2026.

Kvelden starter med en omvisning i Frostating lagmannsretts rettssaler. Etter omvisningen blir det et praktisk rettet foredrag om yngre advokaters møte med lagmannsretten.

Om foredraget

Foredraget vil blant annet ta for seg saksforberedelse og gjennomføring, hva man bør være særlig oppmerksom på ved anke, og praktiske forhold som kan bidra til at man føler seg tryggere første gang man møter i lagmannsretten. Det vil også bli gitt praktiske råd om opptreden, stemmebruk og kommunikasjon i rettssalen.

Arrangementet er relevant både for dem som skal møte i lagmannsretten for første gang, og for dem som allerede har erfaring fra retten. Foredragsholderne vil sette av tid til spørsmål mot slutten av foredraget.

Vi gjør oppmerksom på at det ikke vil være servering underveis i programmet, fra oppmøte kl. 16.30 til avslutning i lagmannsretten kl. 18.30.

Etter foredraget fortsetter kvelden for dem som ønsker det på ØX, hvor YA Trøndelag spanderer pizza. Vi har reservert bord fra kl. 18.45.

Velkommen!

YA Trøndelag krets: Foredrag i samarbeid med Frostating lagmannsrett

  • Arrangement

Arrangør
Advokatforeningen
Hvor
Trondheim Tinghus, Munkegata 20, 7013, TRONDHEIM
Dato
Tid
16:30 - 19:00

Påmeldingsfristen er passert

Påmeldingsfrist: 8. juni 2026.

Arrangementet er gratis for medlemmer av Advokatforeningen.