Yngre advokater
Yngre advokater
Yngre advokater
Buskerud krets
Navn (leder)
YA startet året med nyttårsbord 11. januar 2024. Nytt styre i Yngre advokater Buskerud krets (YA) ble valgt på Buskerud krets sitt årsmøte 12.03.2024. Den 20.03.2024 ble første styremøte avholdt, hvor tema var å sette et årshjul. Det har blitt avholdt løpende styremøter gjennom året.
Av arrangementer har YA arrangert skatt- og avgiftskurs (08-02.2024, sommeravslutning (20.06.2024), minigolf (21.08.2024) og quiz (03.10.2024).
YA opplever et solid oppmøte på arrangementene som blir avholdt. Vi ønsker imidlertid å få med flere også utenfor Drammen, men opplever dette som utfordrende. YA har deltatt på utvalgsmøte i Oslo både 12.04.2024 og 11.10.2024.
Hedmark krets
Midt-Hålogaland krets
Hanne Linaker (leder), Julie Opgård Olsen (nestleder), Fredrik Storø (styremedlem), Thea Ekran Gustavsen (varamedlem)
Aktiviteter:
30. august: Aktiviteten i kretsen har i perioden vært begrenset til det årlige høstkurset. I likhet med året før, ble kurset gjennomført i samarbeid med Yngre Advokater i Troms. Kurset ble holdt i Tromsø. Totalt var det 38 påmeldte til kurset, hvor ca. 5 var fra Midt-Hålogaland krets.
Kurset var todelt. I første del av kurset holdt advokat Brynjar Østgård og Halvard Østgård innlegg om «prosedyreteknikk». I andre del av kurset hadde lagmann Bjørnar Stokkan foredrag om «parts- og vitneavhør». Som sosial aktivitet tilbydde vi escape room på Arctic Escape. Vi avsluttet kvelden med en middag på Ruda.
Møre og Romsdal krets
Oslo krets
Romerike krets
Ishak Skjæraasen Khan (leder), Elin Grinde (nestleder), Espen Larsen (styremedlem), Trine Glorvigen (styremedlem), Haakon Toms (styremedlem), Jesper Baukop Olsen (styremedlem)
Aktiviteter:
13. februar: Kurs i pengekravsrett v/ advokat Lotte Lundby Kristiansen
7. mai: Kurs om stressmestring og work-life balance v/ advokat Annette Rygg og advokat Lotte Lundby Kristiansen
30. august: Kurs i vitneutspørring v/ advokat Tage Brigt A. Skoghøy og sensommerfest